Tervetuloa Herkuleksen kilpanyrkkeilyyn!
Kilpanyrkkeily on taidokas ja kunnianhimoinen laji, joka tarjoaa monia mahdollisuuksia kilpailla ja kasvaa nyrkkeilijänä. Kilpanyrkkeilyyn on tervetulleita kaikenikäiset ja kuntoiset. Ryhmään voi osallistua, vaikka tarkoituksena ei olisi kilpailla. Mukaan voi tulla missä vaiheessa kautta vaan.
Mitä treenit pitävät sisällään?
Harjoittelu sisältää yleensä alkulämpöä, varjoa, tekniikkaharjoittelua, sparrausta, ja kilpailemiseen valmistavaa treeniä.
Varusteet
Kunnon varusteilla harjoittelu on mielekästä ja turvallista. Ota mukaan sisäjalkineet, verkkarit tai shortsit sekä T- tai collegepaita, käsisiteet ja hammassuojat.
Jos et omista omia säkki- ja nyrkkeilyhanskoja saat ne käyttöösi salilta.
Harjoitusajat ja sijainti
Porin Urheilutalo, nyrkkeilysali 2 kerros, osoite: Kuninkaanhaanaukio 12, 28130 Pori
Syyskausi alkaa 19.8.2025.
Kilpanyrkkeilijöitä tiedotetaan erikseen treeneistä kesäkauden osalta.
Treeniajat 19.-28.8.2025
Ma 19–20
Ti 17–18.00
Ke 18.30–20
To 18–19.30
Treeniajat 1.9.2025 alkaen
Ti 17–18.30
Ke 18.30–20
To 17–18.30
HINNAT VUODELLE 2025
Kausimaksu (syys- tai kevätkausi) on 50 euroa ja lisäksi tulee seuran jäsenmaksu 20 euroa / vuosi. Jokaisen seuralaisen pitää myös hankkia ja kustantaa itselleen Nyrkkeilyliiton vaatiman lisenssin, joka on 15 euroa / kalenterivuosi. Ohjeet lisenssin hankkimiseen löytyy täältä.